Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Czas na Międzyzdroje. Wakacje nad morzem

Szeroka plaża stworzyła nowe możliwości rozwoju usług okołoturystycznych, dlatego też proponujemy nowe formy spędzania czasu w Gminie Międzyzdroje.

Szeroka plaża stworzyła nowe możliwości rozwoju usług okołoturystycznych, dlatego też proponujemy nowe formy spędzania czasu w Gminie Międzyzdroje.

 

Nowe miejsca aktywności na plaży w Międzyzdrojach

Jeżeli chcecie świetnie bawić się z dziećmi w Międzyzdrojach to koniecznie musicie odkryć nowy, bezpieczny plac zabaw, położony bezpośrednio na plaży przy zejściu E w Miejskiej Strefie Malucha. Na najmłodszych czekać tu będzie wiele atrakcji- piramida linowa, huśtawka „Bocianie gniazdo” i duża instalacja w formie statku bezpośrednio nawiązująca do miejsca, w którym się znajdujemy. Chyba każdy chciałby stanąć za sterami tego statku i z pokładu spojrzeć na morze i międzyzdrojskie molo. Statek jest wyposażony w maszty, liny i zjeżdżalnie. Na pamiątkę z wakacji będzie można zrobić sobie zdjęcie z Neptunem lub Syrenką. Warto to sprawdzić! Połączenie morza, słońca i placu zabaw to doskonały przepis na świetną zabawę.

Miejska Strefa Malucha to niepowtarzalna atrakcja dla dzieci i będąc w Międzyzdrojach koniecznie musicie się tu wybrać, to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji!

 

Aktywne wakacje w Międzyzdrojach

Lato, słońce i plaża kojarzą nam się nierozerwalnie z wypoczynkiem, opalaniem, lodami, zamkami na piasku. Tak wyglądały Wasze wakacje nad morzem? Nic dziwnego, w końcu urlop to czas relaksu i odpoczynku. Ale powszechnie wiadomo, że człowiek najlepiej wypoczywa aktywnie. Dlatego proponujemy dodatkowe atrakcje – aktywne, sportowe wakacje na plaży w Międzyzdrojach, które pozwolą przełamać wakacyjną rutynę, wzmocnić ciało i dać odpocząć głowie. Nawet zwykły spacer brzegiem morza jest aktywnością fizyczną. A jeszcze w miłym towarzystwie…rewelacyjny sposób spędzania czasu na wakacjach.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, to spójrzcie na dzieci. Nie leżą cały czas na piasku, nie przejmują się innymi, a jedyne, co chcą robić, to bawić się, biegać, grać w piłkę, kąpać się itd. Chcą się zmęczyć. Bierzmy więc przykład z dzieci i zastanówmy się, co my możemy robić na plaży.

Beach soccer, siatkówka plażowa czy badminton, zajęcia biegowe – jogging, zajęcia gimnastyki fitness, zajęcia zumby, zajęcia relaksacyjne o wschodzie słońca – to kilka propozycja dla amatorów aktywności fizycznych. W Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej na plaży (od zejścia B w kierunku do zejścia C), będzie można aktywnie spędzić czas, wziąć udział w rozgrywkach i turniejach sportowych, poćwiczyć na mini siłowni, czy zrelaksować się biorąc udział w porannym joggingu lub zajęciach yogi lub Tai Chi i Qi Gong, pod okiem międzyzdrojskich instruktorów i terenów.

Tak duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Plaża została wyposażona w dodatkową infrastrukturę: przebieralnie plażowe, prysznice przy 3 zejściach (C, Fi H) na plaży oraz śladem roku ubiegłego zostanie zamontowany sektor bezpieczny. Nad bezpieczeństwem miłośników słonecznych i morskich kąpieli czuwać będą Ratownicy WOPR, którzy zostali wyposażeni w nowy sprzęt do ratowania życia np. defibrylatory AED, apteczki biodrowe  i plecakowe, przyczepkę do transportu chorych oraz nowy radiowęzeł i monitoring wizyjny, który pozwoli na obserwację zachowania na plaży. Dokąd zadzwonisz, będą świadkiem wypadku nad wodą lub sam się źle poczujesz – zapamiętaj proszę – numer ratunkowy nad wodą to - 601 100 100.  

Zapraszamy i czekamy na WAS.

Jadwiga Bober

Referat Promocji, Kultury i Turystyki