Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Przed nami wakacje, plaża i kąpiele w Bałtyku. Jak co roku przygotowujemy się do nich przez cały rok. W tym roku sezon kąpielowy wraz z zabezpieczeniem ratowniczym w Międzyzdrojach rozpoczął się 15 czerwca i potrwa do 15 września br. 
O nasze bezpieczeństwo dbają ratownicy WOPR woj. zachodniopomorskiego, co dziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Teren kąpieliska strzeżonego obejmuje obszar 100 m po stronie wschodniej oraz zachodniej od strony molo (wejście D i E) z wyłączeniem obszaru 50 m pasa bezpieczeństwa w terminach od 15 do 30 czerwca oraz od 1 do 15 września 2021r.

W lipcu i sierpniu obszar strzeżony przez ratowników zostanie znacząco powiększony tj. do 300 m po stronie wschodniej od molo oraz 500 m po stronie zachodniej z wyłączeniem obszaru 50 m pasa bezpieczeństwa (8 wież ratowniczych od zejścia C do zejścia G). Ponadto w tym okresie ratownicy będą pełnili dyżury nocne w godzinach od 18:00 do 10:00. Na kąpielisku ratownicy dysponują nowoczesnym sprzętem ratunkowym np. defibrylatorem AED czy dronem ratującym życie tj. posiadającym możliwość przekazywania dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym. Działa również radiowęzeł i monitoring plaży.

W sezonie 2021 możemy również pochwalić się Błękitną Flagą przyznaną Kąpielisku Morskiemu Międzyzdroje Zachód oraz Marinie w Wapnicy. Błękitna Flaga oznacza spełnienie wymagań w zakresie jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług. Korzystając z urokliwej międzyzdrojskiej plaży pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa szczególnie podczas kąpieli morskich.

Sprawdź:

- Kąpielisko Międzyzdroje Zachód
(sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/50)

- Kąpielisko Międzyzdroje Wschód
(sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/51)

Panorama 360o