Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

WPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW NA EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA

Troska o środowisko naturalne to we współczesnym świecie priorytet. Aktualnie bycie „EKO” to nie moda, ale świadoma postawa ukierunkowana na dbałość o planetę, ale również zawartość naszego portfela. Wiemy już, że aktualne dotąd podejście do energii elektrycznej, paliwa czy generowania ciepła zwyczajnie się nie opłaca i należy szukać alternatywnych metod. Otoczenie biznesu podejmuje zatem decyzje o inwestycji w rozwiązania ekologicznie intencjonalnie i z coraz większym zaangażowaniem. Mając tego świadomość i wychodząc naprzeciw tym potrzebom Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. proponuje przedsiębiorcom Ekopożyczkę. Dzięki temu produktowi mogą sfinansować oni wiele inwestycji, które dodatkowo wpłyną pozytywnie na stan naszej planety.

Ekopożyczka jest produktem dla przedsiębiorców, którzy chcą zrealizować cele inwestycyjne służące poprawie efektywności energetycznej MŚP lub minimalizujące negatywne oddziaływanie prowadzonej działalności gospodarczej na środowisko.

Maksymalna kwota, o jaką może ubiegać się przedsiębiorca, to 500 000,00 PLN z okresem spłaty do 72 miesięcy (6 lat) oraz stałym oprocentowaniem na preferencyjnych warunkach zgodnie z zasadami pomocy de minimis, równym ¼ Stopy Bazowej, które aktualnie wynosi 1,91% p.a.

Ekopożyczka na pewno sprawdzi się w przypadku kompleksowych inwestycji, w ramach których przedsiębiorca zdecyduje się np. na przystosowanie całego przedsiębiorstwa do ekologicznych standardów. Można więc postawić np. na termomodernizację firmowych budynków, instalację pompy ciepła, inteligentnych systemów zarządzania urządzeniami elektrycznymi czy ogniw fotowoltaicznych, które obecnie są jednym z najlepszych sposobów na obniżenie rachunków za energię. Innym celem, który może zrealizować przedsiębiorca, będzie zakup zero lub niskoemisyjnych pojazdów, takich jak samochody z napędem elektrycznym lub hybrydowym, elektryczne motocykle i skutery.

Nie mniej ważne okazało się również, w kontekście obniżenia kosztów prowadzonej działalności, umożliwienie dzięki temu produktowi wymiany stolarki okiennej, przeprowadzenia modernizacji systemu ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji czy nawet montażu urządzeń zacieniających okna.

Przedsiębiorca może również wymienić urządzenia wykorzystywane w produkcji lub przemyśle, zakupić maszyny, czy sprzęt niezbędny do realizacji przedsięwzięcia.

Pozostałe warunki:

  • brak opłat i prowizji za udzielenie pożyczki,
  • wkład własny nie jest wymagany,
  • finansowanie wydatków w kwotach brutto (tj. z VAT).

 

Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Więcej informacji o produkcie: https://pozyczkizfr.zarr.com.pl/ lub w pokoju 208 w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach przy pl. Ratuszowym 1, tel. 91 327 56 32, zarr@miedzyzdroje.pl.

Zapraszamy do kontaktu!