Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

REALIZACJA LOKALNYCH STRATEGII ROZWOJU KIEROWANYCH PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ ” REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO „RYBACTWO I MORZE” NA LATA 2014 – 2020

Zapraszamy na VI Piknik Rodzinny „Śledź po Międzyzdrojsku”!

7 września br. (w sobotę) od godz. 13:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów

do amfiteatru w Międzyzdrojach na VI Piknik Rodzinny „Śledź po Międzyzdrojsku”!

W programie pikniku, jak co roku, nie zabraknie warsztatów dla dzieci, prezentacji lokalnych stowarzyszeń i występów na scenie.

Gościem specjalnym pikniku będzie znany bloger kulinarny, który poprowadzi warsztaty kulinarne oraz konkurs na „Śledzia po Międzyzdrojsku”.

Konkurs kulinarny to stały punkt pikniku, którego ideą przewodnią jest opracowanie i ogłoszenie do publicznej wiadomości najbardziej unikalnego i zapadającego w pamięć przepisu na śledzia. Konkurs co roku cieszy się sporym zainteresowaniem, bo choć sam śledź jest rybką niepozorną, to jednak bardzo smaczną. I popularną, o czym świadczy fakt, że pomysłów na jego podanie jest tyle, ile jest gospodarstw domowych.

Konkursowe jury wyłania najlepszy, najsmaczniejszy i najbardziej oryginalny przepis. Godnym uwagi jest też fakt, że do konkursu stają zarówno profesjonalni kucharze, jak i amatorzy, bowiem regulamin konkursu określa dwie kategorie: PROFI – dla osób prowadzących działalność gospodarczą gastronomiczną lub przedstawicieli branży turystycznej oraz OPEN – dla osób prywatnych z terenu Gminy Międzyzdroje.

Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie! Podziel się z nami swoim ulubionym przepisem na śledzia i wygraj nagrody!

Chcesz wiedzieć więcej? Informacja na stronie https://miedzyzdroje.pl/strona/3284

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

 

 

Artykuły

Pierwsza umowa o dofinansowanie podpisana!

W związku z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o dofinansowanie w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność ” realizowanych w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020, w dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i Gminę Międzyzdroje.
Umowa została podpisana przez Wicemarszałka Jarosława Rzepę i Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka. Jest to pierwsza umowa o dofinansowanie podpisana przez Burmistrza Mateusza Bobka. W ramach umowy w 2019r. Gmina Międzyzdroje zorganizuje imprezę pn. „VI Piknik Rodzinny – Śledź po Międzyzdrojsku”. Kwota dofinansowania wynosi 42 551 zł.

Anetta Czyżak
Kierownik Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą

 

„Śledź po Międzyzdrojsku na kanale You Tube”

Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał You Tube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy  przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku”. Prezentowane filmiki  pokazują jak przygotować ciekawe  danie ze śledzia wg. przepisów laureatów  konkursu na „Śledzia po Międzyzdrojsku”.  Konkurs „Śledź po Międzyzdrojsku” to stały  punkt „Pikniku Rodzinnego”, organizowanego przez Gminę Międzyzdroje nieprzerwanie od pięciu lat. Jego ideą przewodnią jest opracowanie  i ogłoszenie do publicznej wiadomości najbardziej unikalnego i zapadającego w pamięć przepisu na śledzia, a przy tym tworzenie produktów regionalnych i zachowanie dziedzictwa kulinarnego Pomorza Zachodniego. Prezentowane na kanale potrawy w większości przygotowane zostały przez blogerkę kulinarną Agatę Jędraszek, na podstawie receptur laureatów kolejnych edycji konkursu.
Anthelme Brillat-Savarin napisał: „Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy”. Odkrywajmy więc nowe dania i delektujmy się nimi,  by być szczęśliwym.
A my już dzisiaj zapraszamy Państwa do udziału w konkursie na „Śledzia po Międzyzdrojsku 2019”, który odbędzie się podczas kolejnej VI edycji imprezy „Piknik Rodzinny – Śledź po Międzyzdrojsku”, w dniu 07 września 2019r. Impreza współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.


Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

 

Protokół z oceny oferty dotyczący organizacji VI Pinkinu Rodzinnego - "Śledź po Międzyzdrojsku", promującego Program Operacyjny Rybactwo i Morze, który odbędzie się w dniu 07 września 2019 r. w amfiteatrze miejskim w Międzyzdrojach przy ul. Bohaterów Warszawy 18a oraz wydanie 1000 sztuk wydawnictwa pn. "Śledź po Międzyzdrojsku"

Zaproszenie do złożenia oferty na organizację VI Pikniku Rodzinnego - "Śledź po Międzyzdrojsku" oraz wydanie 1000 sztuk wydawnictwa

 

 

 


Publikacja

Regulamin konkursu kulinarnego p.n. "Śledź po Międzyzdrojsku" 2019