Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Opis

Międzyzdroje kojarzone są przede wszystkim z turystyką a więc z atrakcyjnymi formami wypoczynku oraz możliwością relaksu, jaką daje nadmorskie położenie gminy.

Od wielu lat, niezmiennie i konsekwentnie miasto funkcjonuje również jako prestiżowy ośrodek kultury, gromadzący liczne gwiazdy polskiego filmu, teatru, telewizji oraz sceny muzycznej.

Prezentowany logotyp podkreśla obie wymienione funkcje miasta, równocześnie wywołując pozytywne skojarzenia wynikające z zastosowania żywych kolorów oraz dynamicznych kształtów.

Logotyp składa się z trzech części: gwiazdy, nazwy miejscowości oraz hasła promocyjnego, które mogą występować razem lub oddzielnie, w zależności od funkcji ich promocyjnego zastosowania.

Gwiazda

Logo składa się z pięciu strzałek układających się w kształt gwiazdy. Strzałki te, skierowane czubkami do siebie i wskazujące wspólny punkt, oznaczają gromadzenie się wokół jednego, najważniejszego miejsca - przypomina to o tym, że Międzyzdroje są miastem do którego zjeżdżają ludzie ze wszystkich stron Polski i świata.

Wygięcie gwiazdy i jej części składowych jest jednocześnie nawiązaniem do żagla, co ma przypominać o nadmorskim położeniu miasta i atrakcjach związanych ze sportami wodnymi.

Gwiazda przedstawiona jest w ciepłych, słonecznych kolorach (od barwy żółtej do złotej), ma kształt lekko wygięty, nawiązujący do parasola plażowego - to skojarzenie jednoznacznie odwołuje się do wypoczynku i zabawy.

Zastosowanie kolorystyki ("złota gwiazda") nawiązuje również do kulturalnej funkcji miasta oraz odwołuje się do istniejącej Alei Gwiazd z odciśniętymi dłońmi artystów oraz odbywającego się nieprzerwanie od 1996 roku festiwalu Gwiazd.

Nazwa miasta

W logotyp wpisana jest nazwa miasta - Międzyzdroje, przedstawione w kolorach odwołujących się do morza - odcienie niebieskiego do granatu. Swobodna typografia ma nawiązywać do morskich fal, ale przede wszystkim przedstawia miasto jako nowoczesne i dynamiczne. Swobodny kształt liter nawiązuje również do beztroski i wakacyjnej zabawy.

Hasło

Międzyzdroje rozpoznawane są jako miasto prestiżowego festiwalu i kojarzone jako "miasto gwiazd", dlatego też w logotypie nie może zabraknąć symbolu - hasła bezpośrednio odwołującego się do tej cechy miasta.

Hasło "miasto gwiazd!" przedstawione jest w kolorach niebieskich i współgra z nazwą miasta.