Archiwalna Strona Kultura i Sport ONLINE w Gminie Międzyzdroje - Nieruchomości, działki, sprzedaż, imprezy Międzyzdroje

wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

Jak spędzić czas podczas pandemii koronawirusa…

Co konkretnie można robić w domu, skoro już musimy w nim zostać? Stowarzyszenia i instytucje kultury z naszej gminy postanowiły wyjść naprzeciw biernemu spędzaniu czasu podczas „narodowej kwarantanny”.  Jak zapewniają, „jest bardzo wiele możliwości, szczególnie poprzez dostępne narzędzia internetowe w sieci: facebook, youtobe, stronę internetową”.

 Międzynarodowy Dom Kultury proponuje warsztaty taneczne i plastyczne dla dzieci oraz cotygodniowy cykl „Muzyczny Salon”. Na stronie internetowej www.mdkmiedzyzdroje.com, na kanale youtobe oraz fanpage www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje/ pracownicy i przyjaciele MDK nagrywają filmiki. Tym sposobem można w domu, popijając herbatę, posłuchać ulubionej muzyki klasycznej, wspólnie z dziećmi wykonać materiałowe misie czy  zatańczyć „Taniec krasnoludków”.

"Domowe laboratorium" to również projekt powstały z myślą o dzieciach, przygotowany przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie Rodzina. Są to warsztaty pokazujące jak ciekawie i kreatywnie spędzić czas z dzieckiem.  Raz w tygodniu, w poniedziałki będzie pojawiał się film przedstawiający pomysły na wspólne spędzanie czasu. Filmy będą zamieszczane na fanpage'u stowarzyszenia www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina. Stowarzyszenie Rodzina od wtorku 28 kwietnia br. zaplanowała również projekt pn. „Zumba by Magda”, gdzie cyklicznie dwa razy w tygodniu w każdy wtorek i czwartek  będzie można trenować w rytmie latino zumbę. 

A dla chętnych mocniejszych i cięższych zajęć fitness ( tabata, spalanie, brzuch )  proponujemy zajęcia online  prowadzone przez międzyzdrojską instruktorkę Alicję Taratajcio. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 19:00, na fanpage’u facebook/ Alicja Taratajcio można trenować online i spalić prawie 1000 kalorii.

 Nie próżnują również nasze stowarzyszenia sportowe. Poprzez dostępne narzędzia internetowe trenerzy z gminy Międzyzdroje prowadzą dla swoich zawodników indywidualne treningi. Trenerka tańca Anna Zjawińska wyszła z inicjatywą nauki tańca towarzyskiego dla wszystkich. W opracowaniu filmik z nauką kroków do cha –cha.

O kolejnych  międzyzdrojskich inicjatywach będziemy na bieżąco informować. Filmy oraz linki dostępne są również na stronie miejskiej oraz w mediach społecznościowych gminy Międzyzdroje.

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu. Pamiętajmy, że Razem możemy więcej!

Referat Promocji i Obsługi Klienta
UM Międzyzdroje

 

 

 

 

 

 

 

Archiwalna Strona