Archiwalna Strona Pamięci tych, którzy odeszli "XIX Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny już za nami." - Nieruchomości, działki, sprzedaż, imprezy Międzyzdroje

wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

21 sie 2017

17 sierpnia 2017 r. to dzień szczególny w Międzyzdrojach. Rano o godz. 9.00 na starcie stanęli wszyscy chętni, którzy razem z olimpijczykami pokonali w tempie rekreacyjnym ulicami miasta trasę 4 km w „Biegu Śniadaniowym”. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i OSP. Liczba osób była imponująca. Najbardziej widowiskowym obrazkiem byli rodzice z małymi dzieciakami, nawet w wózkach, którzy dobiegli do mety, gdzie czekały na wszystkich pakiety śniadaniowe. Tu nie chodzi o wynik, ale o popularyzację aktywności sportowej. A od godz. 17,50 na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd mogliśmy podziwiać zmagania sportowe: konkursy pchnięcie kulą i skoku o tyczce. To konkurencje sportowe, których mistrzami olimpijskimi byli Wł. Komar w pchnięciu kulą i T. Ślusarski w skoku o tyczce. Zginęli 17 sierpnia 1998 r. ok. godz. 17,50 w okolicach Przybiernowa, wracając z zawodów organizowanych w Międzyzdrojach. I to dla uczenia pamięci tych , którzy odeszli, Bogusław Mamiński też olimpijczyk, każdego roku organizuje Międzynarodowe Mityngi Lekkoatletyczne. Mimo upływu czasu przyjaciele ze stadionów sportowych są zawsze obecni w Międzyzdrojach. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Marian Woronin, Krzysztof Kosedowski, Dariusz Juzyszyn, Szymon Ziółkowski, Jerzy Kaczmarek, aktorzy: Zbyszek Buczkowski, Joanna Bartel, Andrzej Tomanek z Kabaretu OTTO i inni znakomici goście ze świata sportu oraz liczna rzesza sympatyków sportu. Na XIX edycję przyjechali też najbliżsi olimpijczyków: Nina Ślusarska i Mikołaj Komar, który tak jak ojciec przed laty stanął do konkurencji w pchnięciu kulą, gdzie wystartowało 15 zawodników. Zwycięzcą został Wojciech Strelczuk z Choiny- mistrz weteranów, drugie miejsce zajął Dariusz Juzyszyn – lekkoatleta i aktor. Imponujące trzecie miejsce zdobył Jan Magda Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. W konkurencji skoku o tyczce wystartowało 9 zawodników z Polski, Szwecji, Niemiec, Łotry i Norwegii. Bezkonkurencyjnym okazał się Paweł Wojciechowski, piąty zawodnik mistrzostw świata w Londynie z wynikiem 5,50 m. Na drugim miejscu uplasował się Arents Mareks z Łotwy z wynikiem 5,40 m i trzecie miejsce zajął Scherbarth Tobias z Niemiec. Było to prawdziwe święto sportu, które zafundowali nam organizatorzy Bogusław Mamiński „Sporting” Międzyzdroje. Podczas Mityngu z rąk Ireny Szewińskiej, Stanisława Kopcia i Leszka Dorosza - Klub Olimpijczyka przy Klubie Biegacza „Sporting” w Międzyzdrojach otrzymał srebrny medal od PKOL-u za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom za pięknie spędzony czas, dużo emocji i wrażeń sportowych, z nadzieją do zobaczenia na 20-edycji mityngu w 2018 r. W załączeniu przedstawiam protokoły sędziowskie z XIX Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego.

W załączeniu przedstawiam protokoły sędziowskie z XIX Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego.