Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Zaproszenie na uroczystości z okazji na 75-lecie działalności harcerskiej w Międzyzdrojach

Szanowny Mieszkańcu, Druhno, Druhu, Zuchenko i Zuchu! Związek Harcerstwa Polskiego w Międzyzdrojach to organizacja młodzieżowa z wieloletnią tradycją. Powstała w 1947 roku, a więc istnieje już od siedemdziesięciu pięciu lat. W dniu 10 września 2022 roku chcielibyśmy uczcić ten szacowny jubileusz spotkaniem wszystkich pokoleń mieszkańców Międzyzdrojów, dawnych druhen, druhów oraz zuchów działających na przestrzeni lat i aktualnie działających w harcerstwie zuchów, harcerzy oraz instruktorów.

Dlatego uszykowaliśmy dla Państwa sporo atrakcji na terenie budynku dawnej szkoły, który znajduje się przy ul. Kolejowej 33 w Międzyzdrojach i zapraszamy od godziny 11:00 na spotkanie po latach.

Po oficjalnej części jubileuszu, czyli apelu harcerskim i odsłonięciu pamiątkowej tablicy, pragniemy, aby było to bardziej harcerskie spotkanie w gronie rodzinny, jaką jest przecież harcerska brać.

Zachęcamy do zgłoszenia udziału w Harcerskim Starcie, czyli w Rodzinnej Grze po Międzyzdrojach, gdzie będzie można wygrać naprawdę wartościowe nagrody!

Regulamin Rodzinnej Gry po Międzyzdrojach znajduje się na stronie internetowej Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP pod adresem: https://swinoujscie.zhp.pl/regulamin-gry-rodzinnej.pdf

Ponadto w programie jubileuszu zaplanowano otwarcie harcerskiej wystawy upamiętniająca 75 lat harcerskiej działalności w Międzyzdrojach, odbędzie się poczęstunek dla gości, prezentacja stoisk partnerów współpracujących z międzyzdrojskim harcerstwem oraz na podsumowanie uroczystości harcerskie ognisko obrzędowe i seans filmowy.

Harcerski Jubileusz odbywa się pod Patronatem Honorowym Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka.

Szanowny Mieszkańcu, Druhno, Druhu, Zuchenko i Zuchu przyjdź, przyjedź, przenieś się do wspaniałych czasów, gdy byłeś w drużynie, przekonaj się, co słychać u dawnych kolegów i drużynowych. Powróć na chwilę do harcerskiej przeszłości.

Czuj! Czuwaj!

Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP
w Międzyzdrojach