Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Wtorki klasyczne w Parku Chopina: recital pianistki Agnieszki Porzuczek –Trzeciak

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza 27 lipca o godzinie 18:00 do Parku Chopina na recital fortepianowy Agnieszki Porzuczek-Trzeciak.

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza 27 lipca o godzinie 18:00 do Parku Chopina na recital fortepianowy Agnieszki Porzuczek-Trzeciak.

Agnieszka Porzuczek-Trzeciak jest absolwentką Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. W tym roku na tej samej uczelni ukończyła specjalność fortepian historyczny pod kierunkiem dr Katarzyny Drogosz. Brała udział w wielu międzynarodowych i krajowych konkursach. Otrzymała wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004), II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi (2004) oraz I Ogólnopolskim   Konkursie Pianistycznym “Szymanowski in memoriam” w Warszawie (2007). Została finalistką XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni (2005). W 2007 r. zdobyła IV nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi. W 2012 r. uzyskała wyróżnienie za udział w finale I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Forum per Tasti”   w   Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), a w 2015 wyróżnienie na I Cochran Piano Competition. W 2018 r. uczestniczyła w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Katowic dla wybitnie uzdolnionych. Koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2013 r. wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej wykonując Koncert fortepianowy E-dur op. 59  M. Moszkowskiego.

 

Program:

Ludwig van Beethoven - Sonata A-dur op.2 nr 2 cz.III i IV

Muzio Clementi - Sonata g-moll op.7 nr 3

Maurycy Moszkowski - Kaprys hiszpański 

Jan Vaclav Vorisek - Fantazja C-dur op.12

Fryderyk Chopin - Andante spianato i wielki polonez Es -dur

 

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej możecie Państwo obejrzeć występ artystki podczas 1. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych:

https://www.youtube.com/watch?v=X3U_wiDnfPk&ab_channel=ChopinInstitute

 

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com

www.facebook/mdkmiedzyzdroje/