Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Upamiętnienie Święta Niepodległości po harcersku w Międzyzdrojach

Po czwartkowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Międzyzdrojach postanowiliśmy spotkać się w zuchowo - harcerskim gronie jeszcze raz. Były to trzy intensywne dni dla Niepodległej.

W czwartek uroczystości, a w piątek wspólna wieczornica, która odbyła się w naszej harcówce w Międzyzdrojach. Spotkanie zorganizowała dh. Ewelina Wancisiewicz, na którym wzięło wszystkich na wspomnienia i wspominki. Potem oglądaliśmy filmy dokumentalne o powstawaniu skauting i harcerstwa, o angażowaniu się harcerek i harcerzy w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości. Potem przeglądaliśmy zdjęcia z różnych okresów harcerskiej działalności w Międzyzdrojach.

Sobotę zaczęliśmy od godzin porannych. Zgłosiliśmy swój udział w grze miejskiej przygotowaną prze Urząd Miejski w Międzyzdrojach. Była to gra pn. "Szlakiem leśnej przygody z Mewcią Ewcią". Drużyny pokonywały trasę po mieście i rozwiązywały na punktach zagadki. Na koniec każdy uczestnik otrzymał po maskotce. Popołudniu po powrocie do harcówki, druh Igor Wancisiewicz i Kevin Traut przygotowali pokaz kulinarny, coś w stylu "Czy harcerze jedzą szyszki?".

A wieczorem druh Tomasz Rychłowski poprowadził razem z harcerzami 34 DH świecowisko pt. "Mundur harcerski na tle polskiej historii". Opowiedział gawędę o szacunku do mundur. Potem pokazał jak przez 100 lat zmieniały się harcerskie mundury, lilijki, krzyże i elementy harcerskiego umundurowania. Na koniec świecowiska zuchenki: Anastazja i Laura Matczak, Laura Hyżowiecka oraz Zuzanna Krupińska zostały przyjęte do zacnego zuchowego grona 44 Gromady Zuchowej "Pracowite Pszczółki". To zadanie było sfinansowane z programu Narodowego Instytutu Wolności ROHIS.

Na podsumowanie dodamy, że przez te trzy dni towarzyszyli nam dawni harcerze. Byli obecni z nami dh. Matylda Czuchry, dh. Przemek Wiaderski, dh. Karolina Janiszewska i dh. Olaf Rochowicz. Dziękujemy także rodzicom za pomoc.

 

Czuj! Czuwaj!

Komenda X Szczepu "Gniazdo" ZHP


Galeria zdjęć