Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Turniej i konkurs rodzinny HOBBY HORSING na Dzień Dziecka w Międzyzdrojach

Zapraszamy 1 czerwca 2023 r. w godzinach 13:00-16:00 na Harcerski Turniej Sportowy, zawody HOBBY HORSING na Alei Gwiazd w Międzyzdroje, które odbędą się w ramach Najlepszego Dnia Dziecka na Wyspach.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie rodzinnym na najładniejszego HOBBY HORSA zrobionego metodą dowolną. Regulamin konkursu: https://swinoujscie.zhp.pl/konkurs/regulamin.pdf 

15:30-16:00 Rozstrzygnięcie konkursu na scenie Amfiteatru.

W międzyczasie dzieci i młodzież będą mogli skorzystać w godzinach od 13:00 do 15:00 z konnej przejażdżki na prawdziwym koniu i kucyku.

Hobby horsing powstał w Skandynawii kilka lat temu i ma szerokie grono swoich zwolenników. Końska głowa na kiju to stara i znana zabawa dziecięca. Teraz wróciła ponownie, zdobyła wielką popularność w nowej wersji i także na polskich podwórkach dzieci świetnie się bawią i ćwiczą. Zabawa ta zapewnia bowiem wiele ruchu – są sportowe zawody, wyścigi i skoki przez rozmaite przeszkody. Zabawa ta daje możliwość zdobywania wiedzy o koniach, inspiruje do nauki i do uprawiania prawdziwego jeździectwa. Jednak dopóki jesteśmy w  środku miasta i mamy tylko godzinkę czasu na wyjście na dwór – hobby horsing jest rzeczą niezastąpioną. Daje też możliwość budowania kontaktów społecznych i nowych przyjaźni.

Czuwaj!

Druhna Justyna Rzeźnik

34 DH „Orlęta” w Międzyzdrojach