Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Teren przy Szkole przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach na miarę XXI wieku

Jak informowaliśmy wcześniej, szkoła przy ulicy Leśnej zyska nowy, piękny teren dedykowany dzieciom. Dzięki umowie na ,, Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej w Międzyzdrojach przy ul. Leśnej”, miejsce to kolejny raz zyskuje nowoczesne i przyjazne dzieciom oblicze.v

Dzieci kochają zabawki, ale te które pojawią się w obrębie szkoły to przede wszystkim narzędzia o edukacyjnym charakterze. To połączenie ma za zadanie spełnić oczekiwania dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Oprócz wyrównania i utwardzenia terenu, pojawią się tu gry terenowe z prefabrykowanej masy termoplastycznej. Dzieci będą mogły korzystać z gry liczbowej 1-100 , grać w klasy, w kółko i krzyżyk oraz pokonywać tor przeszkód. Zamontowane zostaną tablice manipulacyjne, powstanie ścianka edukacyjna ,, Labirynt” i  ,,Liczydło”. Ponadto pojawi się tu drewniana, rekreacyjna wiata i siedziska w formie amfiteatralnej wbudowane w skarpę oraz duża ławka w kształcie łuku i drewniane skrzynie na uprawy.

Mamy dla Państwa jeszcze jedną informację. W ramach budżetu obywatelskiego budowana jest tu bieżnia lekkoatletyczna wraz ze skocznią.

Dwutorowa bieżnia (o długości 52,0 m, szerokości 2,0 m oraz całkowitej powierzchni 104,0 m2),z oznaczeniem do biegu na dystansie 40,0 m, będzie jednocześnie rozbiegiem dla skoku w dal.

Autorem projektu jest p. Rafał Błocian.

Wartość prac budowy bieżni to koszt  125 854,46 zł brutto.

 

Nasze szkoły zasługują na jak najlepsze wyposażenie, nie tylko wewnątrz budynku. Porządna sala gimnastyczna, jaka powstanie lada moment w Wapnicy i wymarzona bieżnia przy SP 1 to perły w koronie naszego pięknego miasta – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

 

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów