Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

,,Spotkanie z wyobraźnią''

Pracownia plastyczna to kolejna pracownia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Zajęcia prowadzone w pracowni są jedną z tych form terapii w trakcie której uczestnicy mogą odkrywać i rozwijać swoje zdolności plastyczne, manualne oraz zmniejszają napięcie psychiczne.

Celem zajęć jest pobudzanie wyobraźni twórczej, kształtowanie potrzeb estetycznych, a także uczenie dokładności, cierpliwości i wrażliwości. W pracowni prowadzona jest terapia indywidualna  i grupowa polegająca  na rozwijaniu zainteresowań plastycznych osób uczestniczących w zajęciach. Tematyka zajęć często związana jest z potrzebą wykonywania prac okolicznościowych na różne  uroczystości czy święta. Terapeuta w pracowni plastycznej stara się dostosowywać stopień trudności zajęć w ten sposób, aby umożliwiał  uczestnictwo większej grupy osób o różnym stopniu  uzdolnienia plastycznego i manualnego.

Terapia dostosowana do potrzeb uczestników ich możliwości i zainteresowań, dostarczająca wiele satysfakcji. Zajęcia realizowane są z użyciem różnych metod i technik plastycznych takich jak:  rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, recykling, tkactwo, tworzenie biżuterii oraz sztuki użytkowe tj. zdobnictwo i dekoratorstwo.

W trakcie zajęć wykonywane są różnego rodzaju prace wykorzystywane jako elementy dekoracji ŚDS, a także jako upominki okolicznościowe dla naszych gości.

Arteterapia daje naszym uczestnikom  możliwość rozwijania własnych działań twórczych,

odkrywania potencjału, a najważniejsze działa kojąco i relaksująco na naszych podopiecznych.

 

 

 

                                                                                                                    Terapeuta zajęciowy

                                                                                                                         Anna Frymus