Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Spotkanie o zachodzie słońca

Niezmiernie miło nam poinformować, iż nasza mieszkanka Pani Marianna Kargul została wyróżniona za dotychczasową twórczość literacką dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Pani Mariannie szczerze gratulujemy, życzymy zdrowia i dalszej inspiracji twórczej.

Marianna Kargul – urodzona w Lubelskiem, mieszka w Międzyzdrojach od 1972 roku. Żona i matka. Dla niej rodzina jest na pierwszym miejscu. Wiele lat pracowała społecznie w ZREiI, w Klubie Seniora. Przygodę z poezją zafundowała sobie będąc na emeryturze. Również podróże, które są jej spełnieniem marzeń. To dzięki nim ma wciąż nowe tematy do opisania. Zachęcona przez rodzinę i przyjaciół zdecydowała się, by jej wiersze wyfrunęły jak motyle w świat. Do tej pory wydała 5 tomików wierszy, jej wiersze znalazły się również w 5 antologiach wierszy wydanych w Polsce. Często w życiu kieruję się mottem wypowiedzianym po raz pierwszy przez Willama Blacke’go – Zobaczyć świat w ziarenku piasku i niebo w dzikim kwiecie, zatrzymać bezkres w swojej dłoni i wieczność w jednej godzinie.

Zapraszamy na spotkanie z Marianną Kargul 22 sierpnia o godz. 18:00 w Parku Chopina, podczas którego zaprezentuje swoje wiersze. Spotkanie organizowane jest w ramach realizowanych przez Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział Kołobrzeg „Spotkań o zachodzie słońca”. W ramach spotkania będziemy mogli przenieść się w świat liryzmu i poezji i wysłuchać również,  przy dźwiękach gitary,  piosenek Mariana Hemara, Bułata Okudżawy czy Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu aktora teatralnego prof. Stanisława Górki. Zapraszamy!

 

Sierpień

Pan  Sierpień przyniósł gorące dni

plażę pachnącą słońcem

spokojny oddech Neptuna

i fale cicho szumiące

 

srebrne morze o poranku

promykiem słońca łaskotane

marszczy się i pomrukuje

budzi mewy rozkrzyczane

 

miękkie chmurki jak w lusterku

przeglądają się w błękicie

magia morza je odmieni

w dwa łabędzie zobaczycie

 

zanurzam stopy w złoty piach

ciepłe powietrze otula

kocham to miejsce i ten czas

barwny jak skrzydła motyla