Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis 26 lutego 2024 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Pakulnis, które odbędzie się 26 lutego 2024 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

Maria Pakulnis to aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Jest absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej. Po ukończeniu studiów występowała w awangardowym Teatrze Dramatycznym w Słupsku. Od 1981 roku związana jest z teatrami warszawskimi: Współczesnym i Dramatycznym.

Zagrała wiele ról o bardzo zróżnicowanym repertuarze. Zdobyła szczególne uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Za swe artystyczne dokonania została wielokrotnie wyróżniona licznymi nagrodami. W kategorii „najlepsza drugoplanowa rola kobieca” otrzymała nagrodę Orła 2023 za film „Johnny”, a na 11. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku za film „Jezioro Bodeńskie”. Grała także m.in. w filmach „Pajęczarki”, „Obywatel Piszczyk”, „Dekalog III”, „Konsul” oraz w serialach: „Tulipan”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Osiecka”, „Pensjonat pod różą”, „Ekstradycja”. Aktorka stworzyła całą galerię kobiecych postaci, choć najczęściej jest obsadzana w rolach atrakcyjnych, pewnych siebie i silnych kobiet. Przez lata pracy na deskach teatru wykreowała wiele interesujących ról. W 1998 r. odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

Maria Pakulnis należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia. Obecnie występuje w stołecznym Teatrze Komedia i Teatrze Kamienica, a także zajmuje się dubbingiem do filmów dla dzieci i młodzieży. Użyczyła swojego głosu m.in. w: „Harrym Potterze i Zakonie Feniksa”, „Strażnikach Galaktyki”, „101 Dalmatyńczykach II: Londyńska Przygoda”.

Moderatorem spotkania będzie Marcin Michrowski.

Zapraszamy na wieczór pełen emocji i dobrej energii, będzie możliwość zakupu autobiografii aktorki.