Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Spotkania z Audioteką i „Solaris” Stanisława Lema.

W czwartek, 22 lipca na scenie plenerowej Alei Gwiazd o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z polskim aktorem teatralnym i filmowym, Szymonem Kuśmiderem.

W ramach spotkań z Audioteką aktor przeczyta fragmenty najbardziej znanej powieści Stanisława Lema „Solaris”.


Szymon Kuśmider w 1991 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 23 marca tego samego roku miał miejsce jego debiut teatralny. Aktor Starego Teatru w Krakowie.

Wystąpił w kilkudziesięciu sztukach Teatru Telewizji. Zagrał m.in. rolę Wacława w spektaklu „Zemsta” (1994), rolę Rafała w spektaklu „Urodziny” (1995), rolę mężczyzny z Polski w „Prymasie Hlondzie”. W 2001 otrzymał nagrodę krakowską „Złotą Maskę”.

Znany z ról w filmach i serialach: Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza, Lista Schindlera, Śmierć jak kromka chleba, Bar Atlantic, Sława i chwała, Nie ma zmiłuj, Samo niebo, Plebania, Na dobre i na złe, Samo życie, Zaginiona, Na Wspólnej, Pierwsza miłość, Defekt, Tak miało być, Egzamin z życia, Boża podszewka II, Kryminalni, I kto tu rządzi?, Barwy szczęścia, Trzeci oficer, Jak żyć?, Faceci do wzięcia, Szpilki na Giewoncie, Ojciec Mateusz, Czas honoru, Wiadomości z drugiej ręki, Układ warszawski, Popatrz na mnie,  Bitwa warszawska, Prawo Agaty. 

Użyczał swego głosu postaciom w produkcjach filmowych: Transformers Animated, Hobbit: Niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga,  Jak wytresować smoka 2,Hobbit: Bitwa Pięciu Armii, Strażnicy Galaktyki, Wiedźmin 3, W głowie się nie mieści, Inspektor Gadżet, Kung Fu Panda 3, Doktor Strange, Czarna Pantera, Zakochany kundel, Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
www.mdkmiedzyzdroje.com
www.facebook/mdkmiedzyzdroje/