Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Ruszy budowa ścieżki spacerowej na międzyzdrojskich wydmach

Ruszy budowa ścieżki spacerowej na wydmach od mola do zejścia na ,,plażę A’’- nazywanej przez mieszkańców gminy ,,kładką po koronie wydmy”.

Podobnie, jak w przypadku inwestycji zrealizowanej w zachodniej części Międzyzdrojów, gmina i tym razem starała się nie tylko o dofinansowanie ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, ale ze środków drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Kwota rządowego  dofinansowania to 5mln zł .

Planowana budowa ścieżki spacerowej na wschód od międzyzdrojskiego mola będzie kontynuacją, wykonanej w 2018 roku inwestycji po stronie zachodniej.

Zgodnie  z obowiązującymi planami miejscowymi, pomiędzy molem a zejściem na plażę A, powstanie ciąg pieszy o długości blisko 1 kilometra, uzupełniony ścieżkami rowerowymi.

Dodatkowo wybudowane zostaną platformy widokowe wyposażone w małą architekturę, taką jak: leżaki, ławki czy siedziska.

Całość  oświetlona będzie energooszczędnymi oprawami ledowymi.

Mamy nadzieje, że będzie to doceniany zarówno przez turystów odwiedzających Międzyzdroje, jak i przez mieszkańców miejscowości jeden z najpiękniejszych obiektów spacerowych nad polskim morzem- mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Kładka wykonana będzie z materiałów kompozytowych charakteryzujących się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Konstrukcja posadowiona będzie na palach, co zminimalizuje jej wpływ na faunę i florę wydm. Warto podkreślić, że jej przebieg zoptymalizowany został pod kątem uniknięcia niepotrzebnych wycinek  wartościowej roślinności.

Na obecnym etapie gmina czeka na niezbędne pozwolenia, które pozwolą na uruchomienie procedury przetargowej.

 

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów