Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

„RODZINA do zadań specjalnych”, „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości”

dofinansowania dla Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” z „Programu Społecznik na lata 2022-2024”

Miło nam poinformować, iż Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” otrzymało dofinansowanie w kwocie 10.000,00 złotych na realizację 2 projektów „RODZINA do zadań specjalnych” i „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości” – szkolenia, warsztaty, zabawa z drukarkami 3D, w ramach Programu Marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2022-2024.

Autorką w/w projektów jest Dyrektor międzyzdrojskiej Biblioteki, członek MS „Rodzina” – Andżelika Gałecka.

Członkowie „Rodziny”, przy wsparciu grupy nieformalnej w osobach bibliotekarzy oraz zaangażowaniu wolontariuszy, zorganizują następujące wydarzenia kulturalno-edukacyjne, które odbywać się będą w międzyzdrojskiej bibliotece, na promenadzie przy Informacji Turystycznej w Międzyzdrojach oraz w Wiklinie w Wapnicy:

- plenerowe warsztaty plastyczne „Upcykling jest trendy” z elementami recyklingu i upcyklingu (lipiec – wrzesień 2022)

- event „Szafing – szafy melodii”, czyli bezgotówkową wymianę odzieży (lipiec – wrzesień 2022)

- szkolenia, warsztaty, zabawę z druku 3D dla dzieci i młodzieży (od września do listopada 2022)

- wystawę prezentującą efekty drukowania 3D, zajęcia z rodzicami i seniorami, gdzie młodzież będzie twórczo aktywizować starszych i pokazywać nowe technologie (od września do listopada 2022)

- w Bibliotece w Międzyzdrojach powstanie dział z literaturą w jęz. ukraińskim (od lipca 2022)

W ramach projektu zostaną zakupione 2 drukarki 3D, filament, artykuły plastyczne, materiały do zorganizowania eventu oraz książki w jęz. ukraińskim, które zostaną przekazane do Biblioteki w Międzyzdrojach, gdzie będą wypożyczane. 

Mamy nadzieję, iż dzięki realizacji projektów zachęcimy młodzież i gości z Ukrainy do aktywniejszego korzystania z oferty biblioteki a organizowane zajęcia będą początkiem cyklicznych rodzinnych zabaw wokół ekologii i nowych technologii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły już wkrótce

 


Galeria zdjęć