Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

PRACOWITE MIESIĄCE MIĘDZYZDROJSKIEGO KLUBU KARATE

Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido nie zwalnia tempa szkoleniowego. Poza planowanymi treningami szkoli się dodatkowo poprzez organizację czy też udział w seminariach szkoleniowych takich jak:

  • 24 września klub zorganizował seminarium szkoleniowe z shihan Arturem WILENTO – 5 dan, Vice Prezesem Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Szkolenie poświęcone było metodyce kata z przełożeniem na bunkai/system obrony i ataku.
  • 04 października na bazie Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin uczniowie naszego klubu wzięli udział w szkoleniu z shihan Mariuszem TRACZYK – 6 dan, który odwiedził rodzinne strony a obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Dla przypomnienia w latach osiemdziesiątych prowadził zajęcia w Międzyzdrojach. Zajęcia poświęcone były technice walki, jakim jest kumite.
  • 14-16 października członkowie naszego klubu wzięli udział także w seminarium instruktorskim organizowanym przez Polską Federację Kyokushin Karate w COS Wałcz. Szkolenie poświęcone było kata i jego metodyce nauczania młodych adeptów sztuk walki,         a także odbył się kurs sędziowski, który prowadził sensei Dariusz BIELSKI.

 

Ponadto w dniu 29 października Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido zorganizował w Międzyzdrojach „Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego”. Na turniej karate przybyli zawodnicy z różnych miejscowości: Świnoujście, Wolin, Przybiernów, Polkowice, Złocieniec, Kalisz Pomorski, Łobez, Krzyż Wielkopolski, Broczyno, Połczyn Zdrój oraz zawodnicy organizatora zawodów.

Czeka nas jeszcze jeden poważny udział w zawodach jakimi są „Mistrzostwa Polski w kumite”, które odbędą się w Połczynie Zdroju.

 

Dzięki staraniom Zarządu Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido, Polska Federacja Kyokushin Karate powierzyła w 2023 rok organizację „Mistrzostw Polski w kumite”. Nasz klub ma duże wsparcie w Federacji dzięki Andrzejowi SAWICKIEMU, który jest Sekretarzem Generalnym Polskiej Federacji.    

 

 

MKS Bushido


Galeria zdjęć