Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

POŻEGNANIE LATA Z RADIEM SZCZECIN

Wakacje już się skończyły lecz w sobotę 3 września br. nie czuliśmy, że lato nieuchronnie dobiega końca. Międzyzdroje witały wszystkich w tym dniu słoneczną pogodą, lekką nadmorską bryzą i temperaturą Bałtyku ok. 19 ºC. Gorąca atmosfera na Alei Gwiazd udzieliła się wszystkim obecnym.

Równo w samo południe wystartowało „Pożegnanie lata z Radiem Szczecin”. Imprezę przy współpracy z MDK, Biblioteką Miejską, KS Fala i LGR Zalew Szczeciński rozpoczęliśmy od Narodowego Czytania, które przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Nauczyciele oraz zaproszeni przedstawiciele jednostek gminnych wprowadzili słuchaczy w świat nadprzyrodzony i tajemniczy czytając z podziałem na role „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Reżyserem Narodowego Czytania pod patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Międzyzdrojach była nauczycielka historii Dorota Sielewicz, a warto wspomnieć, że rola Mefistofila przypadła Burmistrzowi Międzyzdrojów Mateuszowi Bobkowi. Na Alei Gwiazd wspólnie przygotowaliśmy prawdziwy raj dla dzieci. W miasteczku Radia Szczecin największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek maluchom, można tu było poczuć się np. jak księżniczka Elza. Dzieci budowały konstrukcje z patyczków, grały w piłkę i strzelały z łuku. Gmina Międzyzdroje przygotowała stoisko promocyjne oraz animacje dla dzieci. Prawdziwym hitem okazał się „festiwal baniek mydlanych”, które to przy sprzyjających warunkach duże i małe puszczały zarówno dzieci jak i dorośli. Tor przeszkód i zabawy z piłką przy olbrzymim darcie stanowiły alternatywę dla dzieci starszych. A kto chciał się trochę poruszać miał okazję, bo o godz. 14:00 międzyzdrojska grupa Alifitness z trenerką Alicją zaprosiły w rytmach latino  do wspólnego zumbowania. Imprezę zakończył recital duetu Jackpot ze Szczecina. Małżeństwo Maciej i Katarzyna Kazuba to finaliści 10-edycji programu Must be the Music, którzy przenieśli nas w nostalgiczny świat polskiej piosenki. Można było usłyszeć i zanucić piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, czy Krystyny Prońko.

Jak śpiewała Zdzisława Sośnicka” „Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą, czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów”!     

 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

                    


Galeria zdjęć