Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

„Noc Andrzejkowa” w międzyzdrojskiej bibliotece

18 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się akcja pt. „Noc Andrzejkowa”. Jak sama nazwa wskazuje, razem z dziećmi świętowaliśmy imieniny Andrzeja, choć jak się później okazało, inicjatywa ta nosi trochę inną nazwę i pierwotnie związana jest z wróżbami panien i kawalerów.

Tradycyjnie zabawę rozpoczęliśmy od utworzenia regulaminu, którego dzieci stale przestrzegały. Następną niespodzianką dla naszych gości była inscenizacja książki pt. „Jak pokonać czarownicę” autorstwa Catherine LeBlanc oraz Ronald’a Garrigue. Pan Szymon, bibliotekarz idealnie wcielił się w rolę czarownicy i rozbawił do łez zarówno dzieci, jak i pracowników biblioteki. Nie obyło się bez tajemniczej opowieści o andrzejkach przy zgaszonym świetle. Uczestnicy słuchali jej z wielkim zaangażowaniem i zadawali pytania. Dzieci zaproponowały nawet wywoływanie duchów. Ich prośba została chyba wysłuchana, bo zaczęły dziać się dziwne rzeczy…

W oczekiwaniu na główną atrakcję wieczoru rozpoczęliśmy grę w twistera oraz wieżę. I wreszcie przyjechała do nas fotobudka 360! Powstały niesamowite filmiki, które dzieci będą mogły zachować na pamiątkę. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci pizzy oraz napojów. Następnie postanowiliśmy wykorzystać naszą plastyczną kreatywność i stworzyć śmieszne nietoperze! Jednak nie zapominajmy, że głównym symbolem andrzejek są wróżby, więc nasze cyganki rozpoczęły na koniec wróżenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej inicjatywie. Wieczór, we wspaniałej atmosferze, minął niestety szybko. Informujemy, że w grudniu przygotowujemy dla wszystkich chętnych kolejną „noc” – tym razem mikołajkową. Więcej informacji podamy wkrótce. Podziękowania kierujemy do Igora Wójcika oraz do rodziców za prezenty w postaci karmy dla kotów, które przekażemy Pani Elżbiety Dreweńskiej, która opiekuje się międzyzdrojskimi kotami.

Bibliotekarze


Galeria zdjęć