Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

„Namalowane Wierszem” – konkurs plastyczny w międzyzdrojskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich koło nr 19 oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Namalowane wierszem”.

Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wystarczy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką (np. farba, ołówek, kredki, węgiel, witraż) inspirowaną poezją dziecięcą i dla dorosłych, np.: wierszami Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Na odwrocie pracy należy umieścić: tytuł wiersza i autora, który był inspiracją i napisać jedno zdanie uzasadniające jej wybór; imię, nazwisko i wiek autora pracy, klasę; nazwę szkoły lub instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna/instruktora. Prace konkursowe należy składać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach do 08.04.2023.

Więcej informacji w regulaminie konkursowym, który jest dostępny na stronie internetowej Biblioteki http://www.biblioteka.miedzyzdroje.pl/ oraz na profilu Facebook.