Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny – już za nami… Czekamy na święta

W polskiej tradycji Wigilia to wieczór prawdziwego zbliżenia, lekcja miłości, najbardziej uroczyste i rodzinne święto w roku. To wieczór szczególnego przesłania, szczególnych obyczajów, szczególnej pamięci, słów, życzeń, smaków i zapachów.

Dawniej czas po wieczerzy wigilijnej upływał głównie na śpiewaniu kolęd. Warto tę piękną polską tradycję pielęgnować i przekazywać ją dzieciom. W sobotę 18 grudnia 2021 r. zorganizowaliśmy Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny na terenie Amfiteatru, połączony z miejską wigilią plenerową, ze względu na pandemię i pewne ograniczenia.

Do udziału w świątecznym spotkaniu zaprosił wszystkich mieszkańców Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów. Najpierw były życzenia włodarzy gminy, a Ksiądz Mariusz Cywka Proboszcz międzyzdrojskiej parafii zainicjował symboliczne podzielenie się opłatkiem. Jak co roku nie zabrakło harcerzy, którzy na ręce dyrektora MDK przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Po godz. 12.00 dzieciaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wprowadziły nas w magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z programem artystycznym. Nie zabrakło naszych niezawodnych Seniorów – Zespołu Bryza z koncertem kolęd i pastorałek. Nadleśnictwo Międzyzdroje oferowało do sprzedaży piękne choinki a u lokalnych artystów można było nabyć różne akcesoria i stroiki świąteczne oraz produkty spożywcze. Przy Międzynarodowym Domu Kultury stanęła duża choinka, którą samodzielnie udekorowały przedszkolaki z pomocą rodziców i podnośnika z Zakładu Energetycznego. Były pierogi z kapustą, uszka z barszczykiem, kapusta z grochem i tradycyjny makowiec, pierniczki, czekolada na gorąco – wszystko w formie poczęstunku. Zaopatrzyliśmy też w produkty wigilijne naszą jadłodajnię, dla potrzebujących pomocy i wsparcia. Wszyscy mieszkańcy, którzy przyszli na Amfiteatr mogli skorzystać z naszej oferty świątecznej – nieodpłatnie.

Dziękujemy Wam, drodzy Mieszkańcy – za wyraz wspólnoty i świąteczną atmosferę, którą możemy wspominać i nieść w sercach aż do samego Bożego Narodzenia. Wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym w przygotowanie naszego wyjątkowego spotkania – razem i każdemu z osobna – serdecznie dziękujemy. Już po raz piąty udowodniliśmy, że wspólne działanie i życzliwa otwartość dają piękne owoce i wymierną współpracę.

Bez Was Wszystkich nasz Amfiteatr byłby pusty, a dzień – szary i zwyczajny.

Dziękujemy, że mogliśmy być razem.

Dużo zdrowia i radości na te święta życzą Organizatorzy:

Burmistrz Międzyzdrojów wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego

i Dyrektor MDK wraz z pracownikami.


Galeria zdjęć