Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Międzyzdroje – miasto artystów i ludzi sztuki

Międzyzdrojskie inspiracje II to nowy album, którego promocję zorganizowaliśmy 2 lutego 2024 r. w Międzynarodowym Domu Kultury. To było prawdziwe święto sztuki, piękny wieczór, wspaniali artyści, którzy zgodzili się podzielić z nami, tym co najpiękniejsze – darem tworzenia i talentem.

„Zależało mi na tym, żeby zaprezentować twórczość wszystkich lokalnych artystów, to nasza tożsamość i pamięć również o tych, którzy odeszli. A wpisali się na trwale w  karty historii naszej międzyzdrojskiej „małej ojczyzny”. Znajdziecie w nim prace wspaniałych artystów mieszkańców naszej gminy. Dzięki różnorodnym formom sztuki, takim jak poezja, malarstwo, rzeźba czy rękodzieło, nasze miasto nabiera wyjątkowego charakteru. I to zobaczycie w tym albumie. Kultura dodaje niepowtarzalnego smaku naszemu miastu. Wyróżnia nas i sprawia, że Międzyzdroje są bardziej ciekawe. Kultura to nasza dusza. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy wkładają serce w rozwijanie kultury w Międzyzdrojach. Wasz twórczość sprawia, że nasze miasto staje się miejscem inspiracji.” – podkreśla Mateusz Bobek burmistrz Międzyzdrojów.

 

Nie zabrakło też niespodzianek. Wystąpił p. Wojciech Wysocki znany aktor teatralny i filmowy z programem artystycznym Monodram pt. „Życiorys” . To spektakl, który opowiada o człowieku od momentu narodzin aż do śmierci, z życiem w które wpisana była niezwykła historia opowiedziana językiem poezji Zbigniewa Herberta. A na zakończenie burmistrz Mateusz Bobek zaprosił wszystkich na piękny okolicznościowy tort z wizerunkiem naszej okładki albumu, na którym zamieszczony został wiersz „Klif” p. Marianny Kargul. Dziękujemy bardzo Państwu Biernackim z restauracji Avocado Międzyzdroje za tak mistrzowskie jego wykonanie w charakterze oddającym nasze międzyzdrojskie święto sztuki oraz publiczności i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Dzień 2 lutego 2024 r. i jego główni bohaterowie – nasi międzyzdrojscy artyści na stałe już wpisali się w karty historii naszej gminy. Międzyzdroje - to miasto gwiazd i nic już tego nie zmieni.

Artystom życzymy dalszych inspiracji twórczych i radości z tworzenia – nigdy nie jest za późno by rozwijać się twórczo, spełniać swoje pasje i marzenia i tego wszystkim życzymy.

 

Jadwiga Bober