Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

Co za nami i co przed nami – lipiec 2023!

Za nami pierwszy weekend lipca, lato, wakacje i …. dynamiczna pogoda nad Bałtykiem. Nie zmienia to faktu, że Międzyzdroje latem oferują moc atrakcji, nie tylko pogodowych.

Za nami dwa wydarzenia: promocja Jeleniej Góry oraz oficjalne otwarcie kąpieliska. Prezentacja Jeleniej Góry odbyła się w sobotę 01 lipca. Na Alei Gwiazd przygotowano konkursy dla dzieci i dorosłych, animacje dla dzieci, degustację win z winnic dolnośląskich, a także można było posłuchać opowieści o ekspedycjach górskich w Himalaje. W niedzielę 2 lipca br. na plaży przy bazie ratowników  mieliśmy okazję oficjalnie otworzyć kąpielisko. Już kolejny raz zawisła na międzyzdrojskim kąpielisku błękitna flaga. Wszyscy uczestnicy mieli okazję przejść przyspieszony kurs pierwszej pomocy, lub wspólnie poruszać się przy zumbowych rytmach. Jak informował burmistrz Mateusz Bobek: w czasie sezonu nasza plaża jest pilnie strzeżona przez sztab wyjątkowych i niezawodnych ludzi- ratowników WOPR . To dzięki Nim nasze kąpielisko można uznać za jedne z najbardziej bezpiecznych w Polsce!  W tym sezonie 9 wieży ratowniczych, 30 ratowników oraz grupy interwencyjne będą dbać o to, aby nikomu nic się nie stało. Z tego miejsca apeluję do wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - bezpieczeństwo jest bowiem priorytetem! Chrońmy życie swoje, swoich bliskich! Reagujmy też, kiedy komuś, kto jest obok dzieje się krzywda! A tak przy okazji zapraszam Państwa na najważniejsze wydarzenie kulturalne sezonu, które już od 6 lipca w Międzyzdrojach – 26 Festiwal Gwiazd”.

Od 6 do 8 lipca Międzyzdroje zamienią się w kulturalną stolicę Polski. Rozpoczynamy o godz. 13:00 konferencją prasową w MDK. Codziennie w kinie Eva odbywać się będą spotkania z filmami Andrzeja Wajdy, prowadzone przez Tomasza Raczka z udziałem gości. W tym roku będzie to Katarzyna Figura oraz Grażyna Szapołowska. Spektakle w Sali teatralnej MDK to już norma, odbywają się codziennie o godz. 16:00 i 19:00. W tym roku organizatorzy zapraszają również na wieczorne koncerty muzyczne takich gwiazd jak: Urszula, Katarzyna Kowalska czy zespół IRA.  Uroczysta Gala odciśnięcia dłoni odbędzie się w sobotę 8 lipca o godz. 17:00. W tym roku swoją dłoń w Alei Gwiazd odcisną: Tadeusz Huk, Karol Strasburger, Stefan Friedmann, Katarzyna Glinka i Ewa Gawryluk.

Szczegółowy program festiwalu  dostępny jest na www.festiwalgwiazd.com oraz na profilach Facebook. Bilety  na wydarzenia festiwalu, dostępne są w Międzynarodowym Domu Kultury lub internetowo na www.biletomat.pl.

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje


Galeria zdjęć