wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał You Tube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy  przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku”. Prezentowane filmiki  pokazują jak przygotować ciekawe  danie ze śledzia wg. przepisów laureatów  konkursu na „Śledzia po Międzyzdrojsku”.  Konkurs „Śledź po Międzyzdrojsku” to stały  punkt „Pikniku Rodzinnego”, organizowanego przez Gminę Międzyzdroje nieprzerwanie od pięciu lat. Jego ideą przewodnią jest opracowanie  i ogłoszenie do publicznej wiadomości najbardziej unikalnego i zapadającego w pamięć przepisu na śledzia, a przy tym tworzenie produktów regionalnych i zachowanie dziedzictwa kulinarnego Pomorza Zachodniego. Prezentowane na kanale potrawy w większości przygotowane zostały przez blogerkę kulinarną Agatę Jędraszek, na podstawie receptur laureatów kolejnych edycji konkursu.
Anthelme Brillat-Savarin napisał: „Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy”. Odkrywajmy więc nowe dania i delektujmy się nimi,  by być szczęśliwym.
A my już dzisiaj zapraszamy Państwa do udziału w konkursie na „Śledzia po Międzyzdrojsku 2019”, który odbędzie się podczas kolejnej VI edycji imprezy „Piknik Rodzinny – Śledź po Międzyzdrojsku”, w dniu 07 września 2019r. Impreza współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.


Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje