wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

11 sty 2017

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego zaprasza na wystawę „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Wystawę tworzy 70 zdjęć, wybranych z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002 - 2016, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od trzech lat wyłącznie przez Muzeum.
Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2016 jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie w dziedzinie fotografii przyrodniczej; adresowany jest do zawodowców i amatorów, także do młodzieży i dzieci. Nagrody i wyróżnienia zdobywają autorzy zdjęć, będących ciekawym obrazem łączącym w sobie znajomość przyrody, wizję świata natury, a fotograf ma szczęście trafić na wyjątkowy moment, by uwiecznić zjawisko czy akcję, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie.
Już od wielu lat, corocznie na konkurs wpływa niemal 50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie  -  te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata dzikiej przyrody, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Ekspozycja poza walorami estetycznymi posiada wartości edukacyjne.

Wystawa prezentowana będzie od 10.01 do 05.03.2017 r. w Galerii Stare Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego przy ul. Niepodległości 3b, czynne od wtorku do soboty w godz. 09.00 - 15.00.

Zwiedzanie wystawy w ramach biletu wstępu do Muzeum Przyrodniczego WPN.

Ceny biletów 4 zł ulgowy, 6 zł normalny.

 

Woliński Park Narodowy