wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

10 lip 2020

Drugi tydzień lipca upłynął w MDK śpiewająco - przez cały dzień dookoła rozbrzmiewały pieśni, a to wszystko dzięki warsztatom wokalnym "Fuzja Sztuk", prowadzonym przez Panią Iwonę Wiśniewską - Salomon z Fundacji Morze Kultury. Niesamowita energia dyrygentów i uczestników, uśmiechy na twarzach - to właśnie czyni muzyka i śpiew.. "To właśnie dlatego trwamy w zespołowym śpiewaniu, bo zachwyca nas harmonia serc i współbrzmień"...

Uczestnicy warsztatów - to prawdziwa plejada gwiazd, są to profesjonalni muzycy, wokaliści, a nawet aktorzy z całej Polski. Nowatorskie metody, szlifowanie technik wokalnych, wymiana doświadczeń, czerpanie inspiracji owocuje w dalszej działalności artystycznej. Uwieńczeniem warsztatów był koncert, który miał się odbyć na Alei Gwiazd, ale ze względu na warunki pogodowe odbył się przed Międzynarodowym Domem Kultury. Padający deszcz nie stanął na przeszkodzie wiernym słuchaczom, którzy stali pod parasolkami przez cały koncert. Bardzo wzruszający i piękny spirituals "Lord, you are awesome" przy akompaniamencie Aleksandra Jastrzębia i wspaniałej saksofonistki Kingi Kasztelan, solo w którym zaśpiewała Iwona Wiśniewska-Salomon, prowadząca warsztaty, przywołał atmosferę corocznych Międzynarodowych  Festiwali Pieśni Chóralnej, które odbywały się w MDK nieprzerwalnie od 54 lat, i którego, niestety, zabrakło w czerwcu 2020.

W programie koncertu były m.in. pieśni ludowe z Kaszub, gospel, utwory Stanisława Moniuszki i wiele innych .

Dyrygenci - Iwona Wiśniewska-Salomon, Aleksandra Janus, Michał Bierwiaczonek, Edyta Turowska, Nina Salomon, fortepian - Ewa Wodzyńska i Aleksander Jastrząb.

    Prezes Zarządu Fundacji Morze Kultury Pani Iwona Wiśniewska - Salomon wręczyła Dyrektorowi Międzynarodowego Domu Kultury podziękowanie za owocną współpracę i pomoc w organizacji warsztatów.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Więcej zdjęć na naszej stronie

www.mdkmiedzyzdroje.com

https://www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje/