wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

16 cze 2020

W związku z wprowadzeniem 6 czerwca 2020 IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z Covid-19 Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach otwiera czytelnię dla użytkowników od 15 czerwca 2020. Prosimy wszystkich o zachowanie dystansu społecznego w czytelni i odwiedzanie nas w maseczkach oraz rękawiczkach. Chcemy, by nasi czytelnicy oraz bibliotekarze czuli się bezpiecznie.

Przemeblowaliśmy czytelnię, by stanowiska komputerowe stały w 2-metrowych odległościach. Stoliki dla czytelników także znajdują się w 2-metorwych odległościach, będą dezynfekowane po każdym czytelniku. Rekomendujemy rezerwowanie miejsc w czytelni lub komputera na konkretną godzinę, by nie tworzyć kolejek.

Przed biblioteką oraz przed wejściem do czytelni będą znajdowały się stanowiska do dezynfekcji rąk, dla czytelników przygotowaliśmy także jednorazowe rękawiczki. Niestety, nadal utrzymujemy decyzję o zawieszeniu dostępu czytelników do księgozbioru wypożyczalni. Jest to spowodowane brakiem możliwości zachowania 2-metrowego dystansu między regałami oraz brakiem dostatecznej wentylacji wypożyczalni. Książki do wypożyczenia będzie podawał bibliotekarz.Z przykrością musimy poinformować o dalszym wstrzymaniu zakupu dzienników i tygodników papierowych. Powodem jest kwarantanna, jaką muszą być poddawane nasze zbiory po przeczytaniu przez jednego czytelnika. Od 15 czerwca 2020 r. przed budynkiem biblioteki rusza nasz letni kiermasz „Książka za 1 zł”, oczywiście wszystkich chętnych prosimy o zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie zasad obowiązujących w miejscach publicznych.

Bibliotekarze