wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

27 maj 2020

 IV etap znoszenia obostrzeń. Koniec noszenia maseczek w ...

W terminach 30 maja i 6 czerwca zaplanowano zniesienie kolejnych obostrzeń wynikających z zagrożenia pandemią koronawirusa. Informował o tym premier oraz dwaj ministrowie podczas dzisiejszej konferencji prasowej. To już IV etap luzowania obowiązujących obostrzeń tym razem dotyczący tym razem  m.in. przestrzeni otwartych, sklepów, gastronomii, kościołów, działań w kulturze oraz imprez towarzyskich.

 

Od 30 maja w przestrzeniach otwartych noszenie maseczek z zachowaniem dystansu nie będzie obowiązkowe. Jeśli jednak dwie osoby idą ze sobą blisko, to nadal zalecane jest ich noszenie. Od soboty 30 maja nie będą także obowiązywać limity osób w sklepach oraz restauracjach, a także w kościołach (obowiązuje tam jednak dystans dwumetrowy od wiernego)

Od 6 czerwca będzie można organizować zgromadzenia  do150 osób z zachowaniem dystansu 2 metrów i stosowaniem maseczek (dotyczy toi także koncertów plenerowych). Weselników (do 150 osób) maseczki mają nie obowiązywać. Również od 6 czerwca działać będą mogły kina, teatry, siłownie, kluby fitness, baseny z zachowaniem dystansu społecznego. Wyjątkiem będą dyskoteki i kluby nocne, które nadal nie mogą funkcjonować. Pojemność widowni w kinach, teatrach, filharmoniach i cyrkach ma być jednak ograniczona do 50%.