wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

21 kwi 2015

W dniach 17 – 19 kwietnia  w Centrum Targowo - Kongresowym  MT  Polska w Warszawie odbyła się XX edycja Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. Podczas targów Gmina Międzyzdroje wystawiała się na samodzielnym stoisku. Międzyzdrojskie stoisko cieszyło się ogromną popularnością odwiedzających, którzy chętnie zapoznawali się z nowymi atrakcjami miasta, pytali o bazę noclegową a także możliwość wynajmu lub kupna mieszkania. Na stoisku prezentowano materiały promocyjne o atrakcjach miasta, obiektach noclegowych, porcie jachtowym w Wapnicy, rozdawano gadżety reklamowe.  Pomimo dużej odległości Międzyzdroje są dla mieszkańców stolicy miejscem znanym i chętnie odwiedzanym. 
Wydarzeniami towarzyszącymi targom były: IV Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz III Targi Agroturystyczne. Na targach prezentowane były: oferty krajowe i zagraniczne biur podróży, oferty noclegowe hoteli, ośrodków wczasowych, schronisk, campingów, atrakcje turystyczne poszczególnych krajów, regionów, miast i gmin. Regionem partnerskim tegorocznych targów było Mazowsze, krajem partnerskim – Iran. Podczas targów odbywały się prezentacje zespołów ludowych z kraju i zagranicy, szkolenia o tematyce turystycznej, prezentacje atrakcji regionów, konkursy z nagrodami dla publiczności, spotkania z podróżnikami. Ogromną popularnością odwiedzających cieszyły się stoiska z produktami regionalnymi, na których prezentowano tradycyjne produkty kulinarne a także biżuterię, ubrania i wiele innych. Dla najmłodszych były zorganizowane specjalne strefy zabaw. Targi Lato były więc okazją do zapoznania się z ofertami urlopowymi, ale także doskonałą okazją do  rodzinnego spotkania wzbogaconego wieloma atrakcjami.
Już dziś zapraszamy Państwa do  uczestnictwa oraz przekazania materiałów promocyjnych na kolejne targi w dniach 8 -9 maja 2015 roku. W tych dniach  Gmina Międzyzdroje weźmie udział w XVI Targach Turystycznych TOURTEC 2015, które odbywać się będą na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 

Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą