wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

24 kwi 2017

Już po raz 22 w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku   w Centrum Targowo - Kongresowym  MT  Polska w Warszawie odbyły się Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2017.

 Wydarzeniami towarzyszącymi targom były: Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia, Mistrzostwa  Kulinarne oraz prezentacja kuchni tradycyjnej, w tym roku były to smaki dziczyzny. Wśród wystawców tegorocznych targów znalazły się: regiony atrakcyjne turystycznie z kraju i zagranicy (min.: Kuba, Republika Dominikańska), miasta (Jelenia Góra, Rybnik, Bielsko- Biała, Suwałki i wiele innych), organizacje turystyczne, przedstawiciele branży turystycznej, gospodarstwa agroturystyczne. Swoje stoiska miały także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele portali turystycznych i wydawnictw.

 Podczas targów odbywały się prezentacje zespołów ludowych, wykłady o tematyce turystycznej, prezentacje atrakcji regionów, konkursy z nagrodami dla publiczności, pokazy akrobacji rowerowych, warsztaty taneczne.  Atrakcyjnie przedstawiała się  oferta dla najmłodszych, wyspa – aktywne wakacje. Straż Miejska m. st. Warszawy uczyła udzielania pierwszej pomocy, przeprowadziła wykład o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W każdym dniu targom towarzyszył zróżnicowany i ciekawy  program dodatkowy.

Na stoisku Międzyzdrojów prezentowano materiały promocyjne o atrakcjach miasta, materiały Wolińskiego Parku Narodowego, obiektów noclegowych od hoteli po pensjonaty i kwatery prywatne,  rozdawano gadżety reklamowe. Poza materiałami gminy na stoisku eksponowano także materiały promocyjne regionu – ofertę dla najmłodszych, dla miłośników żeglarstwa, przygotowane przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną w Szczecinie, której gmina Międzyzdroje od lat jest aktywnym członkiem. ZROT dofinansowała także stoisko gminy na targach. Foldery o kompleksowej ofercie pobytowej cieszyły się wśród odwiedzających targi ogromnym zainteresowaniem.

Już dziś zapraszamy Państwa do  uczestnictwa oraz przekazania materiałów promocyjnych na kolejne targi w dniach 13-14 maja 2017 roku. W tych dniach  Gmina Międzyzdroje weźmie udział w Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą